6 березня 2021 року
Шановні побратими!
5 березня 2021 року учасниками Ініціативної групи було доведено до побратимів ідеологію вирішення питань Чорнобильської проблематики, а також, анонсовано:
«Наступний матеріал буде про:
Звернення Ініціативної групи до Гаранта додержання Конституції України, прав і свобод Людини і Громадянина - Президента України Володимира Олександровича Зеленського».
З цього приводу пропонуємо ознайомитися зі Зверненнями Ініціативної групи від 2 березня 2020 року, від 9 квітня 2020 року та від 21 квітня 2020 року (від 65 громадян України).
Чому Ініціативна група зверталася до Президента України?
Тому що як Гарант додержання Конституції, прав і свобод Людини і Громадянина, Президент України зобов’язаний виконувати свої обов’язки щодо захисту прав і свобод Людини і Громадянина, брати безпосередню участь у наведенні Конституційного ладу у державі та ініціювати законотворчий процес.
Чому це так важливо для нас, побратими?
Зі свого боку інформуємо Вас про те, що ми, громадяни України які брали участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу маємо особливий статус, про що свідчення Рішення Конституційного Суду України № 6-р/2018 від 17 липня 2018 року:
«За статтею 16 Основного Закону України забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу є обов'язком держави.
3. Виходячи зі змісту статті 16 Основного Закону України Конституційний Суд України зазначає, що обов'язок держави щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народузумовлює надання особливого статусу громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
У Рішенні у справі про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання від 11 жовтня 2005 року № 8-рп/2005 Конституційний Суд України, зокрема, встановив, що Закон No 796 визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я, оскільки відповідно до статті 50 Конституції України кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.
Згідно зі статтею 13 Закону № 796 на державу покладаються зобов'язання щодо своєчасного медичного обстеження, лікування і визначення доз опромінення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи;держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам та зобов'язується відшкодувати її.
Пільги, компенсації і гарантії, встановлені у Законі № 796, є особливою формою відшкодування завданої шкоди таким особам за втрачене здоров'я, моральні і фізичні страждання, обмеження в реалізації своїх здібностей та можливостей забезпечити собі гідний життєвий рівень.
Учасники Ініціативної групи:
Гайдак Віктор Васильович (Посвідчення Серія А № 033695, м. Київ)
Е-mail: v.v.gaydak@gmail.com
Івакін Борис Іванович (Посвідчення: Серія А № 027879 м. Харків)
Е-mail: borisivakin51@gmail.com
Наступний матеріал буде про:
«Визначення на законодавчому рівні пенсій громадянам, які брали участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи та які обліковані у статусі «Учасник ліквідації Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу та її наслідків» як Державні пенсії відповідно до вимог ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (796-XII)».