Слова цієї пісні, як ніколи, актуальні. Я розумію, що не для читачів сайту “МИ ЧОРНОБИЛЬЦІ” небхідно пояснювати значення дати 26 квітня в історії людства і тої ціни, яку заплатили, і ще, не один раз, заплатять ліквідатори чорнобильської катастрофи. Але якось не по людяному виходить.
Вже на протязі багатьох років проводиться Міжнародна акція «Запали свічку» більш, ніж у 300 містах Європи.
Свідомі українці також долучились до цієї акції . Блогери на своїх сайтах, замість аватарки розміщують у цей день свічу й роз'яснюють мотиви такого вчинку. Чорнобильські організації закликають всіх небайдужих людей прийняти участь у заходах через доступні в їхньому регіоні засоби масової інформації. У містах Славутич та Припять така акція стала вже традиційною. Але з сумом доводиться усвідомлювати той факт, що в деяких населених пунктах України, не лише ліквідатори, не приймають участь у даній акції, а й близькі родичі ліквідатора, якого вже немає серед живих. Тому пропоную до 25 квітня 2021 рокукожному читачу, дописувачу чи коментатору блогу “МИ ЧОРНОБИЛЬЦІ” провести роз'яснювальну роботу серед свого оточення і докласти зусиль, щоб Ви були почуті й 25 квітня, в кожному населеному пункті України, кожен житель України запалив свічку пам'яті, там, де матиме можливість. Біля чорнобильських пам'ятників чи на підвіконні власного будинку. Від кожного з нас залежить, чи в змозі ми зміти реальне ставлення українців до тих, хто врятував світ. У разі, якщо Ви соромитесь розповідати дітям, онукам, сусідам про свою безпосередню участь в ліквідації Чорнобильської катастрофи, розкажіть про свого знайомого-ліквідатора. Запропонуйте, в найближчому до вас закладі освіти, поки є час, підготуватись й долучитись до акції.
На моє переконання, тільки спільними зусиллями ми здатні змінити уяву суспільства:
·щодо ролі ліквідаторів в збереженні життя іншим жителям України, у тому числі й чиновникам,
·щодо необхідності на сьогодні реального захисту вже ліквідаторів від вимирання.
·Щоб біль Чорнобиля та подвиг ліквідаторів реально відгукнувся у серці кожного українця, та назавжди залишився у пам'яті народній, а не лише одноразово у виступах чиновників біля пам'ятників.
До роботи. Час почав відлік. Від кожного з нас залежить,
·ЯК ШВИДКО ПРО НАС ЗАБУДУТЬ НАВІТЬ РІДНІ ТА ЗНАЙОМІ, НЕ КАЖУЧИ ВЖЕ ПРО ЧИНОВНИКІВ.
·Перевірити на практиці дію постанови КМУ від від 3 листопада 2010 р. № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”.