Міністру соціальної політики України
ЛАЗЕБНІЙ М.В.
Шановна Марино Володимирівно!
Направляємо Вам зауваження до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України» «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб».
1. Пункт 1 розділу I(стосовно ст.53) доповнити реченням такого змісту: «Зазначена пенсія встановлюється у кратних величинах до показника прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб»
2. У частині першій пункту 1 розділу I (стосовно ст.57) розшифрувати показник «мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року».
Обґрунтування: застосування такого показника на практиці породжує дискримінацію з пенсійного забезпечення ліквідаторів залежно від року виходу людини на пенсію.
3. Пункт 3 розділу I – виключити, оскільки такі зміни до ст. 59 несуть загрозу втрати військово службовцями певного соціального захисту.
4. У пункті 5 розділу I: У статті 60.1 замість слів «в порядку встановленому Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» - записати «відповідно до закону».
Статтю 60.2 – виключити, як таку, що містить норми, які можуть спричинити дискримінацію у пенсійному забезпеченні ліквідаторів.
Шановна Марина Володимирівна вважаємо за необхідне висловити пропозицію, щоби у подальшому законопроекти з питань захисту чорнобильців направляти на погодження до Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», яка є наймасовішою громадською організацією осіб з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи. Нами укладена угода про співпрацю з всеукраїнськими чорнобильськими організаціями та ми готові взяти на себе погодження таких проектів з іншими громадськими чорнобильськими організаціями.
З повагою
та сподіванням на подальшу співпрацю М. Хрущенко
|