Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув низку законопроєктів з питань пенсійного забезпечення і соціального захисту
Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 08 вересня 2020, 17:16
8 вересня 2020 року відбулося засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів у режимі відеоконференції.
Під час засідання народні депутати обговорили шість законопроєктів, з опрацювання яких Комітет визначено головним, щодо доцільності їх включення до порядку денного сесії.Зокрема, члени Комітету ухвалили рішення не включати чотири законопроєкти та включити два проєкти законів.
Народні депутати не підтримали включення до порядку денного законопроєктів: про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо зменшення пенсійного віку та страхового стажу як умов призначення пенсії за віком та відновлення розміру коефіцієнту страхового стажу 1,35 (№ 3052), про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо підвищення розміру пенсій особам, які працювали в колгоспах, сільськогосподарських кооперативах, фермерських господарствах та сільськогосподарських підприємствах (організаціях) (№ 3243), про внесення змін до статті 13 Закону України «Про соціальні послуги» щодо підвищення розміру компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду (№ 3244), про внесення змін до статті 13 Закону України «Про соціальні послуги» щодо підвищення розміру компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду (№ 3244-1).
Народні депутати підтримали включення до порядку денного сесії проєктів Законупро внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення рівня пенсійного та соціального забезпечення окремих категорій осіб (№ 3596) та про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо пенсійного та санаторно-курортного забезпечення (№ 3596-1). Законопроєкти фокусують увагу на соціальному захисті людей з інвалідністю Iгрупи, які отримали її внаслідок Чорнобильської аварії.
Також члени Комітету обговорили законопроєкти, з опрацювання яких Комітет не є головним.Зокрема, законопроєкти, що внесені Президентом України та визначені як невідкладні. Це проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» (№ 3553, Президент України) та проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо окремих питань забезпечення організації виконання військового обов’язку в особливий період (№ 3554). Основна мета зазначених проєктів – переформатувати наявні військові комісаріати в обласні територіальні центри, де буде розширено соціальний напрям діяльності, а також їхню роботу спрямують на забезпечення завдань територіальної оборони в рамках процесів децентралізації. Крім того, передбачено запровадження нового виду військової служби – військова служба за призовом осіб з числа резервістів в особливий період. За результатами обговорення народні депутати ухвалили рішення рекомендувати головному Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки прийняти законопроєкти за основу та опрацювати питання захисту персональних даних щодо законопроєкту № 3553.
Комітет також рекомендує Комітету з питань бюджету прийняти за основу та в цілому проєкт Закону про внесення змін до розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо страхових виплат потерпілим від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання (№ 3840) та відхилити альтернативний законопроєкт «Про внесення зміни до розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо соціального страхування (№ 3840-1).